Hakkında

Bu bir WordPress sayfası örneğidir, bunu kendiniz ya da siteniz hakkında bilgiler girerek ziyaretçilerinizin sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar sayfa ya da alt sayfa oluşturabilir ve tüm içeriği WordPress’in içinden yönetebilirsiniz.

Hakkında için 3 cevap

 1. Oğuz der ki:

  Selamlar,

  e-Ticaretle ilgili araştırma yaparken sitenize rastladım. Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

  Size eğer bilginiz varsa google reklamlarıyla ilgili bir soru sormak istiyorum.

  Biz yeni kurduk şirketi şahıs şirketi olarak ve google’da reklam verdik geçen ay. Bu ay bunu masrafa göstereceğiz ama bir de %18 KDV’sini ödememiz gerekiyormuş devlete google adına ek olarak. Muhasebecimiz böyle bir şey söyledi tam emin olamadık.

  Sizin bu konuda bilginiz var mı? Google’a reklam verildiğinde bu gider gösterilebiliyor ama KDV’sini de mi ödememiz gerekiyor %18, ya da diğer yurtdışı harcamalarımızda?

  Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

  Teşekkür ederim şimdiden.

  • muratsuna der ki:

   Normalde bir ajansa reklam verdiğinizde %18 KDV ödersiniz ve bu ajansız size göndermiş olduğu faturayı muhasebecinize verirsiniz. O da gider olarak gösterir ve KDVsini düşerek size gelecek olan tahakkuk fişinde gösterir. Google fatura gönderiyorsa (bildiğim kadarıyla Türkiye ofisi yok ve Türkiye Cumhuriyeti devleti ile yaşanmış olan bu zıtlaşmadan dolayı devletimiz gelin Türkiye’de ofisinizi açın verginizi ödeyin diyerek birçok Google faliyetini Telekom kanalıyla engellemişti. Şu anda bunda son durum nedir Türkiye’de ofisi var mı bilmiyorum. Eğer varsa ödemiş olduğunuz tutar karşılığında size bir fatura gönderir. Tabi sizden %18 KDVsini de alır. Siz de size gelen faturayı muhasebecinize verirsiniz. O da işler. Umarım işinize bu bilgiler yarar.

 2. Özden der ki:

  Merhaba ben babamın arsası üzerine inşaat yapacağım.ama müteahitlik karnesi ve şirket kurmam gerekiyor.daireleri satacağım .bu iş için şahıs şirketimi yoksa lmt şirketmi daha doğru olur ve satacağım dairelerin vergi durumu nasıl olacak.satacağım dairelerin değeri yaklaşık 500.000-600.000 tl. Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>