İhtiyaç Kredisi

Bir gün bankanın önüne son model Porsche’siyle bir adam yanaşmış. Daha sonra girmiş içeriye ve yanaşmış müşteri temsilcisinin yanına. 2.000 Dolar kredi çekmek istediğini söylemiş müşteri temsilcisine.Müşteri temsilcisi de bir teminat göstermesi gerektiğini belirtmiş. Adam da acilen gitmesi gerektiğini 1 saatten yurtdışına gidecek olan uçağının kalkacağını söylemiş ve son model Porsche’sini teminat olarak bırakmış bankanın garajına. Parayı alarak uzaklaşmış.

Bankacı adamın kimin nesi neyin fesi olduğunu araştırmış. Aradan 1 hafta geçmiş. Adam çıkıp gelmiş.2.000 USD’yi ve 1 haftalık faizi olan 20 Doları vermiş müşteri temsilcisine.

Müşteri temsilcisi o aralıkta müşteriyi araştırdıklarını ve çok çok zengin olduğunu öğrendiklerini söylemiş.Milyar Dolar serveti varmış adamın.2.000 Dolar gibi o müşteri için çok az olan bir parayı neden kredi olarak çektiğini öğrenmek istemiş.

Adamın cevabı ise şu olmuş:

Arabamı park edeceğim bu kadar ucuz ve bu kadar da güvenli olan bir otopark bulamadım bu şehirde:)

Bu yazı Kıssadan Hisse kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>