Kıssa Hisse

Köyde herkesin katılımına açık bir güreş turnuvası olacak ve kazanan çok özel bir ödüle sahip olacaktır. Cemal Ağa için bu ödül çok önemlidir. Ödülden de daha önemlisi bunun getireceği prestijin yeri çok başkadır. Hep bunun hayalini kurmaktadır. En büyük oğlunu yıllar boyunca bunun için yetiştirmiş şehirden onun için özel hocalar getirmiş bu yola baş koymuş tarlasını tapanını bu iş için feda etmiştir ve oğlu Hamit de bu turnuvanın en büyük favorisidir ama rakibi de öyle yabana atılır biri değildir. İşi çok zordur kısacası.

Gün gelir zaman gelir. İki yiğit çıkar meydane ikisi de birbirinden merdane. Altta kaldım diye yerinme üste çıktım diye sevinme pehlivan pehlivan. Güreş başlar ilk gün yenişemezler ikinci güne sarkar. İkinci günün sonlarına doğru devrilir bizim Hamit Pehlivan. Cemal Ağa’nın yaş gelir gözlerinden.

Ortanca oğlan dayanamaz bu durumu içine sindirmez giyer kısbetini dikilir rakibin karşısına tutuşurlar güreşe. Daha 10 dakika olamadan yerle buluşur sırtı külçe misali.

Bir de en ufak oğlan vardır. Cılız mı cılız. Adı da Seyfo. Babasının yanına gider baba ben de katılacağım der. Babası git oğlum asabımı bozma abin yıllardır hazırlandı yenildi sen ne anlarsın güreşten, bizi köye rezil mi edeceksin zaten olacağımız kadar olduk der. Cılız oğlan ısrarcıdır babası dayanamaz en sonunda git de gör dünyanın kaç bucak olduğunu der.

Cılız çıkar iri pehlivanın karşısına tüm köyü bir kahkaha kaplar. Cılız çok sinirlenmiştir. İri pehlivanın sırtını yere getirdiğinde tüm köyün surat ifadesini çok merak etmektedir. İçinde şimdiye kadar hiç hissetmediği bir enerji oluşmuştur. Kendine olan güvenini ise hiç anlatmaya gerek bile yok.

Güreş başlar ve müsabaka 3 saniye sürer toplamda. Cılızı alır kafasının üstüne öyle bir vurur ki karşıma çıkmaya nasıl cüret edersin diye of ki ne of.

Kıssadan Hisse: Bir işin meyvesini yemek istiyorsanız çalışmalısınız. O işle ilgili bilgi ve yetinliklerinizi artırmalısınız. Böyle bir durumda farklı bir sonuç ancak Türk filmlerinde olur ki hayat malesef bir Türk filmi değil :)  Emeksiz yemek OL-MAZ

Bu yazı Kıssadan Hisse kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>