Zeka Pıtırcığı

Robert yaşlı bir adamdır ve oğlu da bir süredir hapistedir. Yıllardır bahçe işleriyle uğraşmış ekip biçmiş bir yandan da bu işten geçimini sağlamıştır. Yaşının ilerlemesinden dolayı kendini güçsüz hissetmektedir ve bu işi yaptıracak parası da yoktur malesef.  Hapisteki oğluna mektup yazar.

-Sevgili oğlum bu yıl sanırım bahçeyi ekip biçemeyeceğim.  Kendimi bahçeyi belleyecek kadar iyi hissetmiyorum.

Bunun üzerine oğlu William bir yandan babasına yardımcı olamadığı için çok üzülürken bir yandan da ne yapabilirim diye kara kara düşünür. Mektupların hapishaneden çıkarken kontrol edildiğini biliyordur ve bunun üzerine mektubuna şöyle yazar.

-Babacığım sakın arka bahçeyi kazma. Arka bahçeye cesetleri gömdüm.

Ertesi gün FBI araştırma yapmak için sabah erkenden yaşlı adamın evinin önünde belirir. Cesetleri bulmak için arka bahçeyi kazarlar ama birşey bulamadan akşama doğru evden ayrılmak zorunda kalırlar. Adam bir yandan arka bahçesi kazıldığı için mutlu bir yandan meraklı ve bir yandan da durumla ilgili olarak endişelidir ki endişesi ve merakı 2 gün sonra gelen mektupla yerini tamemen sevince bırakır.

-Babacığım umarım tam olmasa da bahçe işinde sana bir parça yardımım dokunmuştur

Bu yazı Kıssadan Hisse kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>